Pazartesi, Eylül 13, 2010

"Başımı örtüyorum, içindekileri değil” lafını ne zaman duysam bir gülme alır beni. Alır, götürür, acaip bir yere bırakır. Sonra dönemediğim olur oralardan. Karın kaslarım yorgun dönerim buralara, üşenmem yazarım bir de. Ve evet kulaklarımın süpersonik geçirgenliğine, kaderime lanet ederim.

18 yorum:

girl with the red balloon dedi ki...

Keşke bazen başlarını örtmeyi akıl edeceklerine, münasip bir yerlerini örtmeyi de akıl edebilseler. Çok gördük çamlıkların altlarında başı örtük...

D!mple Rock dedi ki...

Baskıyla kapatılanlar onlar. Ve konu o değil. Başı örtülü ise, içindekiler de örtülü. Karın kaslarımı yormasınlar benim.

girl with the red balloon dedi ki...

.Her gün karşılaşıyorum öyleleriyle. Çevremde bir dolusu var. Artık gülemiyorum bile.

LoLLa dedi ki...

allaaaam cok gec kalmisim sana yeni yakaladim blogunuuu hiiii gitmem daha da :)))

ps: bas dis kus hic bisi farketmio bu gunlerde :s

D!mple Rock dedi ki...

hoşgeldin Lolla :}

Adsız dedi ki...

Kadere lanet niye onu anlamadım.

D!mple Rock dedi ki...

Gülmekten çatladığım için.
Bunları görmek zorunda kaldığımız için.

.cRn. dedi ki...

Bir kuzenim vardı.Kapalıydı.Dedim ''neden kapandın?Zaten açık gibisin erkek arkadaşın bile var.'' Dedi ' beni diğer kızlardan ayırıyor baş örtüsü hoşuma gidiyor' Dedim..Demedim bir şey'En son bir erkek arkadaşıyla aynı evde kalıyordu.Şimdi atmış başörtüsünü.Olmuş hayırlısı.Önyargılıyım.Kapalı kapalıdır.

D!mple Rock dedi ki...

Kapalı insanlara düşmanlığım yok fakat paylaşımlarım minimum düzeyde olabiliyor zihnen. Senin de dediğin gibi .cRn. , kapalı adı üstünde kapalı işte.

Adsız dedi ki...

bütün kapalıları neden bir tutuyorsunuz ki.sizin gördüğünüz kafası kapalı boynu açık tiplerden zaten bir bok olmaz.
ayrıca birisi kapalı diye rock dinleyemezmi sevgilisi olamazmı kitap okuyamaz yada bir konsere gidemez mi bi cafede oturamaz mı.
düşünceleri her zaman sığ mıdır bütün kapalıların.

asıl sizin düşünceleriniz kapalı(at gözlüğüyle bakan sizlersiniz)

D!mple Rock dedi ki...

Kafası kapalı boynu açık diye tabir ettiğin tiplerin zaten aile baskısı ile, gönülsüz kapatıldıklarını ve konunun bu olmadığından yorumda bahsettim zaten. daha dikkatli okumalısın. birisi başı kapalı diye rock dinleyemez, kitap okuyamaz, konsere gidemez diyen mi oldu?
düşünceleri bizlerinkiler kadar açık olamaz, demek istediğim bu. Dekolte giymeyen birini anlayabilirim de, saçının telini saklamak zorunda hisseden birini anlayamam.
Düşüncelerimiz kapalı olsaydı içkili sanat galerilerini basan yobazlar gibi biz de ava çıkardık. Ama biz birlikte yaşamayı seçtik. Saygılıyım kapalılara. Sadece yakın arkadaşlık kuramayacağımı düşünüyorum.

poeta. dedi ki...

ben gülmedim.

D!mple Rock dedi ki...

espri yapmadım normaldir.

ysnbzdmr dedi ki...

Hayatımızda o kadar çok öteki var ki; Alevi, Kürt, Ermeni, Süryani, Yahudi sayım mi daha?.. Şimdi bu denli çok olmalarına rağmen türbanlılar da öteki yaptılar kendilerini, bazıları da o 'tehdit dolu' tuzağa düşüp daha bir ötekileştirdi onları...Eskiden böyle dertlerimz yoktu ilkokullarda siyasiler 'tarrak kafalılar' olunca işte, ilkokuldaki çocuk bile 'Türban benim namusum demeye başladı' ne diyim daha... Baktım yukarılarda faşizanca bir yorum var, iki çift kelam edeyim dedim...

D!mple Rock dedi ki...

@ysnbzdmr: Din insanları hayatı anlamlandırma, öncesini ve de sonrasını düşünmeye yöneltirken, kalpte taşınacak kutsal bir mesele iken örtüye indirgendi.
İnançlar, ortalık yerde çirkefçe çekiştirip, insanları sınıflandıracak kadar çirkin bir misyona zorlandı.
Yukarıda bahsettiğin ilkokul çocuklarının başına gelen de bir çeşit psikolojik çocuk istismarıdır benim gözümde. Çocuğun çocukluğunu özgürce yaşamasına engel, psikolojik gelişimini tamamlayabilmesine de indirilmiş kara bir perdedir.
Dünyevi ile uhrevi yaşam arasında bocalamalarla dolu ve bu bocalamaları algılayamayacak yaştaki çocuğa yapılan bir tür işkencedir.
Daha çok şeyler demek geliyor insanın içinden ama dışa yansıması gerekenler şimdilik bu kadar..

ysnbzdmr dedi ki...

D!mple Rock'a: Farlı değil düçüncelerimiz. Ben yaratılmak istenen 'diğer' kavramının türbanı haklı bir savaş gibi göstermesine kızgınım da...

Şu kinki de izlemeni tavsiye ederim: http://www.facebook.com/video/video.php?v=140373692680699&oid=134057386606653&comments

D!mple Rock dedi ki...

Ben anladım seni.
Ve video için teşekkür ederim.
Tek kelime ile; muhteşem.

ysnbzdmr dedi ki...

eyvallah:)