Pazartesi, Mart 17, 2008

bugün..

Bugün,

Kalp ağrılarıyla biten gecenin devamı olarak hastanedeydim.
Şu an göğsümden belime kadar dolanmış kablolarla canlı bir bombaya benziyorum.
14 yaşındayken oturup ağladığım şarkıyı yıllar sonra ilk kez dinledim sırf etkilerini merakımdan..
Azönce "Geçmiş Olsun"a gelen kuzenlerimle oturdum lafladım. Özlemişim sanırsam ama emin olamadım..
Babamla geçen gece evi otel gibi kullandığım gerekçesiyle giriştiğim mücadeleye yemekte son verdik.
Derslere, okula tekrar nasıl adapte olabileceğimi düşündüm durdum.
Penguen'imi okudum, yasak olan kahve yanında olmayınca kuru gitti sanki.. Olmadı ya.
Sigarayı bırakmazsan ölceksin diyen doktorumun sözünü dinliyorum. Alkol ve sigarasız gün 6 oldu bile. Zaten geçen yıl 4ay sigara içmemiş, 1 sene de bira dahi yudumlamamış hatunum. Düşkünlüğüm yoktur bu zıkkımlara özetle.. çikolatasız, kafeinsiz olur mu. Hey ya.. O zor işte.
Esra Erolla İzdivaç'ı izledim. Size sıkça parça parça bloğumdan aktarmayı planlıyorum. Diyaloglar yaran cinsten. Misyonlarına, vizyonlarına, sloganlarına herbişeylerine hayranım! "Evlenmeyen Kalmasın!"
Bugün tekrar düşündüm ayrıca, Seda Sayan'a kızıyoruz. İşgal ettiği medyatik ıvır zıvırına.. Kamera arkasındaki işinin ehli iletişimci arkadaşların bin katı aldığı paraya da.. Geldiği noktaya da.. Ama bugün yine farkettim. Bu hatun muhtaçlara yardım ediyor. Biz beğenmezsek beğenmeyelim. Zaman zaman güzel laflar ediyor, düşündürüyor. (çok arada da olsa şahit oldum mu oldum işte. Yiğidi öldür hakkını yeme nan işte!) Bugün o, çoğumuzunn gereksiz bulacağı kıytırık kadın programlarından sağlıkla ilgili super orjinal ve önemli şeyler öğrendim ben. Yeni çıkan kitapları ve birtakım yazarları tanıdım. Sinema emektarlarına yakınlaştım. Boşanmak üzere olan bir arkadaşım için oturdum, hukuksal süreçleri dinledim. Bu boşanma işleri nasıl olurmuş oturdum izledim. Yarmadan, yermeden önce bu programları tekrar düşünün derim ben!
Başkaaaa,
Yattım uyudum yau. Fil gibi..
Hala ağrıyor piç.
Bitmiyor nan hiç ağrı.
Sadece azalıyor.
Biraz..
Uh.

4 yorum:

gregor samsa dedi ki...

geçmiş olsun.

D!mple Peach Rock dedi ki...

teşekkür ederim.

bilal dedi ki...

gecmisler olsun... gecmis olsun... hasta yataginda hala memleket insani icin ii temenniler hi? gemini kurtar kaptan... senin "biz" demeye daha cok yolun var. once "ben" demelisin... ve devam etmelisin...

D!mple Peach Rock dedi ki...

ben buaralar ne yapcağımı ve ne diyeceğimi bilemiyorum.