Cumartesi, Aralık 22, 2007

Some1.


Meyve ruhundan anlayan, onu pek yemeyen, onu seyreden ve hakkında birşeyler yazabilecek ya da bunu bi ölçü de olsa yapabilmiş bir insan tanımak istiyorum. İsterim yazmıştım, vazgeçtim. Çünkü tam şu anda istiyorum.Muhtemelen yarın da isteyeceğim o yüzden isterim de diyebilirim. Sonraaa, İstiklal'de sarhoş gibi görünmeden, aslen sarhoş ve de usulüne uygun zig zag'lar çizen biriyle yürümek bir de. Sola yatık adımlarıma ayak uydurabilecek. Birayı da limonlu içsin. Ama eline limonu alıp, orasını burasını büzüştürüp de, kabuğuna kadar yemesin lütfen. Tırnakları benim gibi güçsüz olsun. Ferrum Fort vb kan yapıcılarla ahbaplığı olsun. Benimle buluşacağını en az bir gün evvelden haber edecek biri olsun ki, antibiyotik vitamin ve benzerlerimi o gün içmeyeyim alkolden önce, ölüp gitmeyeyim. Gerçek bir hayalperest olsun. İki eli doluyken bile sigara içebilsin. Naneyle buz farkını ayırt edemesin. Votkasına nane, kolasına buz koysun. Şekerli, tatlı kokuları sevsin. Baharatı sadece mideye indirsin, kokularına bulaşmasın. Şıpsevdi çiğnesin (tercihen pembe). Kalemi hep cebinde olsun. Alışverişten ve çikolatadan büyük ölçüde haz alsın. Işığa bakarken birşeyler düşünsün fazladan. Trafik ışıkları hep ondan yana olsun. Tarlabaşı'ndan iki önceki ve iki sonraki durakları adım adım ezbere bilsin. Tabela okurken detaylarda kaybolsun. Kokulu mumları değil, saf mum kokusuna aşık olsun. Çakmak değil, kibrit kullansın. Mail'lerin asla mektupların yerini alamayacağını bilsin. Reklam için reklam yapmasın. Laf olsun diye yola çıkmasın. Hedeflerini ve esprilerini sık sık güncellesin, biri bitmeden diğerine atlamasın. Tüm küfürleri ezbere bilsin, ama ağzına yakışanları ve insanları germeyenlerini kullansın. Tüm yeşilleri sevsin. Biraz da bu yüzden, zıt renk kardeş kırmızıyı da bağrına bassın. Sevgisini dudaklarına veremeyen, ellerine ve gözlerine ulaştırmada usta bir kişilik olsun. Evcilik'te kalem pillerden dolma yapılabileceğini de bilsin. Yerine göre utanmaz, yerine göre de çekingen olmayı bilsin. Yasak elmaları yemesin, kaş göz çizip yerine koysun. İnsan sevgisi üzerine söyleyecek sayısız söze gebe olsun. Hapşırmasın da bebeleri sakat doğmasın. Çift cinsiyetli olsun. Sebebi lazım değil. Avakado ile muzu saçına sürenlerden değil, balla ezip yiyenlerden olsun. Pastilleri şeker sanıp yiyen çocuklarla arasında hep bir mesafe ile büyümüş olsun. Etli yemeklerin etlerini tabağın kenarına dizsin. Kan grubu fark etmez. Müziği can yoldaşı değil, yol arkadaşı olarak tanısın. Hayatını onun üzerine değil, müziği hayatı üzerine kursun. Böyle birini tanıyorsanız, bizi kavuşturun!

Onunla konuşmak istiyorum.


4 yorum:

turuncu dedi ki...

kendini mi istiyorsun ki? tırnakları bari güçlü olsaydı..

sen tırmalayamadığında, tırmalamak için. yardımcı olmak için yani.

Dimple Rock dedi ki...

tırmalamak yada tırmalanmaya ihtiyacım olsaydı, bir vaşağım olmasını isterdim.
Kendime yakın, ama ufak farklılıklarıyla da beni boğmayacak, mutlu edecek bir arkadaş istiyorum. Tırnak meselesi işin ironisi, ama anlayana.

turuncu dedi ki...

vaşak çok güzel hayvandır yahu. bahçemde beslemek isterdim mümkün olsa. yavrularının evcilleştirilebildiği yazıyordu bir yerlerde.

Dimple Rock dedi ki...

ben de bi belgelselde özlemştim snrsam. vasaklarla uysal ev kedilerinin karısımı bi hayvana artık sahip olabileceğimiz. hatrlayamadm kaç mlyara satılıyordu. genleriyle fln oynandğndan ötürü kşilk ve dvrans bzukluklarına ragmen kaplan grünüşlü cci kedilerdi bnlar. ama evde beslemek cesaret ister. vaşak ise ztn imkansz. bsuna hveslenme (=

evde bi vaşak yada o kedigil, en şizosundan. ı ıhh bana göre diil.